16 listopada 2018r. w Zespole Szkół w Lubrańcu odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Franciszka Becińskiego. W tym wyjątkowym dla naszej Ojczyzny roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości artystyczna konfrontacja recytatorów była ukierunkowana szczególnie na teksty o charakterze patriotycznym. Naszą szkołę w tych zmaganiach reprezentowały trzy uczennice z klasy 8c: Karolina Balcerak, Karolina Niewiadomska i Aleksandra Podlewska.

Każda z zaprezentowała jeden wiersz Franciszka Becińskiego oraz jeden utwór z Antologii Niepodległości. Komisja konkursowa oceniała: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Jednogłośnym werdyktem jury zwyciężczynią została Karolina Balcerak, która recytowała wiersz „Jestem tu jeszcze…” F. Becińskiego i „Żale Sarmaty nad grobem Zygmunta Augusta, ostatniego polskiego króla z domu Jagiełłów”. Pokonała ona 21 uczestników z innych szkół powiatu włocławskiego.

Na uznanie zasłużyły także występy Karoliny Niewiadomskiej i Oli Podlewskiej. Uczennice do konkursu przygotowywała p. B. Stawska Kostrzak.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.