W dniu 11.12.2018 r. w Szkole odbyła się akcja pt.” Dzieci są Ważne”. Była ona częścią ogólnopolskiego protestu przeciwko GMO oraz chemii znajdującej się w żywności.

W trosce o zdrowie koleżanek i kolegów klasa IIIB wraz z opiekunami Panią Eweliną Skuchą i Panią Elżbietą Bilińską przygotowały zdrowe, pełne witamin śniadanie.

Stół obfitował w ekologiczne warzywa, owoce, jaja kurze, sery i wędliny przygotowane wg receptury dziadków. Uczniowie przygotowali kolorowe kanapki, które przyciągnęły rzesze uczniów. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczniów, a przede wszystkich tych najmłodszych były myszki Miki i Minnie, które odwiedzały dzieci w klasach i w przedszkolu częstując ich zdrowymi marchewkami.

Akcji przyświecał cel, że zdrowie jest najważniejsze i sami musimy o nie zadbać wybierając odpowiednie produkty do spożycia.