Wkraczając w atmosferę świąt, a jednocześnie realizując metody aktywnego poznawania świata przez uczniów w szkole odbył się plebiscyt pt. „Atomowa Bombka”.

Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum przygotowywali bombki na wzór budowy atomu. Uczniowie klas siódmych w ten sposób poznali układ złożony z jądra atomowego i poruszających się wokół niego elektronów tworzących powłoki elektronowe, natomiast pozostałe klasy powtórzyły zdobytą wiedzę z klas młodszych. Prace manualne przyniosły wiele radości i wprowadziły magię chemii w czasie przedświątecznym. Niektórzy połknęli chemicznego bakcyla i zaczęło się szaleństwo zagłębiania w ciekawy świat przedmiotu, realizując w ten sposób założony przez nauczyciela Panią E. Skucha cel plebiscytu.