We wtorek 30 października w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli GAZ-SYSTEM S.A. spółki akcyjnej Skarbu Państwa.

W ramach umowy o współpracy pomiędzy Szkołą i GAZ-SYSTEMEM odbyły się warsztaty edukacyjne dla młodzieży naszej szkoły. Celem warsztatów było zwiększenie poziomu wiedzy młodzieży na temat powstawania i wykorzystania paliw gazowych oraz bezpiecznej eksploatacji gazociągów przesyłowych. Dzięki mobilnemu laboratorium uczniowie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach chemicznych. W specjalnie zaaranżowanym laboratorium młodzież otrzymała niezbędne narzędzia do pracy i pod okiem profesjonalistów wykonała ciekawe doświadczenia takie jak: Gazy pełne energii, Budowa prostego elektrolizera, Skąd te gazy?, Gazy w naszym otoczeniu, Jakie prawa rządzą gazami?

Dla wszystkich uczestników zostały przekazane odpowiednie materiały edukacyjne, ponadto każdy uczeń otrzymał dyplom potwierdzający udział w wydarzeniu. W ramach realizowanych warsztatów, Szkole został przekazany komplet materiałów, min. zestaw do elektrolizy, klosz próżniowy z pompą i oprzyrządowaniem do uzyskiwania próżni. Mamy nadzieję, że dzięki tej kampanii uczniowie „Poczują Chemię do Nauki!”