Jan Paweł II przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 roku. Był kapłanem, poetą filozofem, a nade wszystko wielkim papieżem.
Karol Wojtyła został ochrzczony 19 czerwca 1920 roku w pobliskim kościele pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, z którym był związany do końca swojego pobytu w rodzinnym mieście. Został wyświęcony na księdza 13 października 1946 roku. Wyjechał do Rzymu, aby kontynuować studia na Papieskim Międzynarodowym Athenaeum Angelicum. W późniejszym okresie pełnił posługę w parafiach w Niegowici i Krakowie. W 1958 został  biskupem pomocniczym Krakowa, a w 1964 - arcybiskupem metropolitą krakowskim. Trzy lata później został kardynałem.16 października 1978 na zwołanym po śmierci Jana Pawła konklawe  kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Podczas całego pontyfikatu Jan Paweł II niestrudzenie walczył o godność każdego człowieka. Pamiętał zawsze o ludziach młodych, dlatego zainicjował systematyczne spotkania z młodzieżą – Światowe Dni Młodzieży, które po raz pierwszy odbyły się w Rzymie w 1985 r. Swoje nauczanie przekazał wiernym w wielu listach, adhortacjach, konstytucjach apostolskich oraz czternastu encyklikach. Przekraczając wiele barier, zawsze był otwarty na drugiego człowieka. Kochał bardzo Pana Boga, był człowiekiem modlitwy. Pełniłswoją posługę do śmierci. Odszedł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37, w pierwszą sobotę miesiąca i wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia. W ciągu ostatnich dni życia nieustannie towarzyszyli mu trwający na modlitwie wierni z całego świata. 1 maja 2011 Jan Paweł II został ogłoszony beatyfikowanym, a 27 kwietnia 2014 roku podczas Niedzieli Bożego Miłosierdzia – świętym.

18 maja tego roku obchodzimy 100 - lecie urodzin naszego wielkiego rodaka, z którego jesteśmy tak dumni. Uczniowie naszej szkoły zechcieli włączyć się w obchody rocznicy i przygotowali okolicznościowe… torty na urodziny Jana Pawła II. Poniżej zamieszczamy zdjęcia niektórych prac.