27 października 2015r. w ramach działań profilaktycznych wynikających z realizacji Szkolnego Programu Wychowawczego odbyło się spotkanie z policjantem pt. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym, szczególnie w drodze do szkoły i ze szkoły.
Po powitaniu gości i wprowadzeniu

w temat p. Danuta Kuczyńska oddała głos uczniom klasy IIb i IIIa, które to przedstawiły część artystyczną „Jestem bezpieczny na drodze”. Swój występ uczniowie uatrakcyjnili wesołymi piosenkami, dekoracją i strojami przygotowanymi przez panie wychowawczynie (p.Wasierzyńska i p.Sawicka).
Na zakończenie pan Policjant Grzegorz Demich- kierownik rewiru dzielnicowych- odniósł się szczególnie do zasad ruchu drogowego i zachowania bezpieczeństwa - nauczył również dzieci wierszyka o prawidłowym przechodzeniu prze jezdnię. Wszyscy zaproszenie goście, a byli to:
Pan Burmistrz : p.Paweł Małas, Komendant Policji w Brześciu Kujawskim-p. Henryk Marczewski, Przewodniczący Komisji ds p. Ryszard Szeleziński , członkowie Brzeskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów alkoholowych- pani Elżbieta Bilińska, p. Jolanta Jaranowska oraz Pani Lidia Popielińska- KMP we Włocławku otrzymali od organizatorów certyfikaty przyjaciela bezpiecznego ucznia oraz aniołki bezpieczeństwa.
Wszystkie pierwszaki dostały kamizelki i znaczki odblaskowe podarowane- jak co roku przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - w imieniu pierwszaków bardzo dziękujemy.
Został również rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” dla klas I.- wręczono wspaniałe dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników konkursu- Konkurs zorganizował Zespół do spraw Bezpieczeństwa działający przy SP nr 1 w Brześciu Kujawskim.

Więcej informacji:

spotkanie z policjantemspotkanie z policjantem