Dzień 14 października 20145 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas I. W tym dniu odbyła się uroczystość ich ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim.
Uczniowie klas I przygotowali program artystyczny, na który przybyli

król i królowa- którzy to bacznie przyglądali się poczynaniom dzieci. Podczas swoich występów uczniowie musieli wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Za piękne wykonanie wierszyków, piosenek, i zdanie egzaminu, zaproszeni goście zgodzili się na to, aby pani dyrektor dokonała pasowania pierwszaków na uczniów.
Na koniec nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania każdy pierwszoklasista został pasowany mieczem przez panie dyrektor Danutę Kuczyńską i Anitę Gierszewską i obdarowany wspaniałym dyplomem.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie klasy I wraz z rodzicami i gośćmi udali się na spotkanie przy ciastku i kawie , aby lepiej się poznać i porozmawiać o działaniach szkoły. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Wszystkim uczniom i rodzicom- składamy serdeczne podziękowania za wyrazy sympatii, laurki i kwiaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz przygotowanie poczęstunku z okazji Ślubownaia.