Dnia 2.12.2016 r. w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim odbyła się inscenizacja pt. ,, Teatrzyk bajek”. Zwieńczyła ona Ogólnopolski Projekt "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY", który w naszej szkole został wdrożony z inicjatywy Pani Joanny Wasierzyńskiej i Pani Karoliny Sawickiej.
W rolę postaci bajkowych wcielili się uczniowie klas szóstych : Narrator – Kacper Szóstak, Brzydkie Kaczątko – Kamil Ignaczak, Wróżka- Natalia Próchnicka, Krasnoludek- Adam Pakulski, Baba Jaga- Zofia Latkowska, Królewna Śnieżka- Amelia Drzewiecka, Żona Rybaka- Izabela Wawrzyniak, Rybak- Mateusz Gralewski, Sierotka Marysia- Martyna Borkowska. Wystąpili również Olaf Czopp, Marcel Kiliszewski, Sandra Pawlak, Przemysław Kaczmarek, Miłosz Mikołajewski.
Spektakl obejrzeli uczniowie klas młodszych, a także klasa specjalna. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie Renata Kozicka i Patrycja Rakowska z Biblioteki Publicznej, które ufundowały nagrody książkowe. Na pamiątkę wydarzenia wszystkie klasy otrzymały stosowny certyfikat.
Panowała miła atmosfera. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem. Niewątpliwie uwagę przykuwały: ciekawa dekoracja i muzyka, zmieniane do poszczególnych aktów scenicznych. Różnorodność rekwizytów, charakteryzacja postaci stanowiły duży atut wystąpienia. Doceniono grę aktorską, która doskonale oddała świat literatury dziecięcej. Wyrazem tego były oklaski oraz słowa uznania Pani Dyrektor Danuty Kuczyńskiej. Przedstawienie przygotowane zostało przez nauczyciela bibliotekarza Panią Elżbietę Izydorkiewicz we współpracy z nauczycielem świetlicy Panią Małgorzatę Domagalską. Po raz kolejny cele –promocja czytelnictwa i popularyzacja książki- zostały osiągnięte.