Pasowanie na ucznia

Ślubowanie pierwszakowŚlubuję uroczyście być dobrym kolegą i wzorowym uczniem… - takie słowa przysięgi usłyszeć mogli zgromadzeni 14. 10. 2013 r., którzy uczestniczyli w pasowaniu na ucznia. W uroczystości wzięły udział klasy I - III. Na wstępie program artystyczny zaprezentowali pierwszoklasiści – klasa I a ( wychowawca p. J. Wasierzyńska), I b ( p. M. Pawłowska), I c (p. Z. Zdrojewska). Każdy z pierwszaków recytował piękne wiersze. Następnie wspólnie zaśpiewali piosenkę związaną ze szkołą. Mieli również możliwość odpowiedzi na pytania zadawane przez starszą koleżankę w oparciu o wiersz W. Bełzy Kto Ty jesteś?
Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie i przyjęcie pierwszaków do społeczności szkolnej. Wiersze przedstawiła także klasa III b, pod kierunkiem p. M. Trząsalskiej. Wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki wykonane przez uczniów z klas III. Na ręce Dyrekcji wręczono bukiety kwiatów wraz z życzeniami. Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas starszych- Krzysztof Leszek, Michał Kamiński, Wiktoria Szczupakowska, Aleksandra Rzadkowolska. Przygotowani zostali pod kierunkiem pań Elżbiety Izydorkiewicz i Małgorzaty Domagalskiej.
Pierwszoklasiści z wychowawcami udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez  rodziców.

Komentowanie niedostępne