21 września 2017r. klasa IIb i IIIc wraz z paniami M. Pawłowską, M. Dryś i K. Pawikowską pojechały na wycieczkę do lasu w Józefowie. Uczniowie rozpoznawali drzewa, przypominali sobie warstwy roślinności leśnej, a także utrwalali budowę grzybów i wyjaśniali jak prawidłowo je zbierać, żeby nie uszkodzić grzybni. Pamiętaliśmy o zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa podczas drogi oraz właściwego zachowania się w lesie.

• Grzybobranie klas IIB i IIIB

Z inicjatywy pani dyrektor Danuty Kuczyńskiej nasza szkoła została zgłoszona do projektu pt. „Pszczółki – ekoprzyjaciółki” adresowanym do uczniów klas od I do III szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. 9 maja w naszej szkole przedstawiciele uczniów kl.I-III mogli uczestniczyć we wspaniałych zajęciach poprowadzonych przez pszczelarza Adriana Stankiewicza.

8 maja 2017 roku odbył się w naszej placówce Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas II.
Wzięło w nim udział 15 uczniów naszej szkoły.

11 maja klasy Ib i IIc wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. M. Pawłowską oraz M. Dryś wybrały się do kopalni soli w Kłodawie. Ta największa czynna kopalnia soli kamiennej w kraju

12 kwietnia 2017r. odbył się uroczysty apel związany ze Świętami Wielkiej Nocy przygotowany przez panie: M.Pawłowską i J.Wasierzyńską oraz uczniów

Klasa IIIb wraz z wychowawcą z wielkim zaangażowaniemwłączyła się w tym roku w akcję promocji czytelnictwa w naszej placówce.
Przez pierwsze miesiące nauki uczniowie naszej klasy prowadzili comiesięczny

W dniach 20-24 marca z inicjatywy zespołu do spraw bezpieczeństwa oraz małego samorządu uczniowskiego został przeprowadzony kolorowy tydzień w klasach młodszych w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim. Celem akcji było uświadomienie dzieciom, jak ważna w życiu każdego człowieka jest dbałość o własne zdrowie i kondycję fizyczną oraz