6 grudnia nastrój świąteczny zagościł w naszej szkole. W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie i nauczyciele w mikołajkowych czapkach. Tego dnia

W dniach 28-30 listopada 2017 r. uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym: STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA.

25.11.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbył się turniej w II pucharze powiatu włocławskiego w karate tradycyjnym dzieci.

Wszyscy powinniśmy znać podstawowe przepisy i zasady bezpieczeństwa, a także wiedzieć, do jakich służb zwrócić się w razie potrzeby. Ważne, aby dzieci już od najmłodszych lat zdobywały wiedzę w tym zakresie.

Dnia 13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Tego dnia 54 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostalo pasowanych na uczniów szkoły.

Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie.

W ramach Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować pani Magdalena Ziółkowska przeprowadziła szkolenie w klasie II a.
Uczniowie wzięli udział w nauce resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzieci, w formie praktycznych ćwiczeń, nauczyły się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie poszkodowanej.

21 września 2017r. klasa IIb i IIIc wraz z paniami M. Pawłowską, M. Dryś i K. Pawikowską pojechały na wycieczkę do lasu w Józefowie. Uczniowie rozpoznawali drzewa, przypominali sobie warstwy roślinności leśnej, a także utrwalali budowę grzybów i wyjaśniali jak prawidłowo je zbierać, żeby nie uszkodzić grzybni. Pamiętaliśmy o zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa podczas drogi oraz właściwego zachowania się w lesie.