4 marca odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej dla klas młodszych 1-3. Poziom był bardzo wyrównany dlatego wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

„Dziś dla babci słońce mamy
i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa
i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to ważna uroczystość w kalendarzu naszej Szkoły. W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 01 lutego 2019 r.

W dniach 10.12.-13.12. uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Stypendiada Wczesnoszkolna”. Po raz pierwszy do konkursu

„Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą.
Im więcej zabawy, tym więcej nauki.”
Glen Diman

Na przełomie listopada i grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbył się po raz pierwszy Szkolny Turniej Warcabowy wśród uczniów klas I-III.

5 grudnia uczniowie klas IIa, IIc i IIIa wzięli udział w wycieczce do Multikina we Włocławku na film animowany „Grinch”. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem

5 grudnia uczniowie klasy IIIb wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl pt. "Babcocha".

Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada 25 listopada, dlatego z tej okazji uczniowie klasy IIIa przygotowali dla kolegów i koleżanek przedstawienie, którego głównym bohaterem był