Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole jest tradycją wpisaną na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń.
Kto tak umie czarować jak Babcia i Dziadek? Każde dziecko wie, że „gdy Babcia poczaruje, nawet barszczyk smakuje. Kluski, rosół, sok z marchewki, seler, brokuł i rzodkiewki. I choć brzmi to nie do wiary. Wszystko to przez babci czary”. A jak wnuczek padnie na kolana i powstanie wielka rana, to wystarczy słówko Dziadka i już wtedy nic nie boli, tylko się radośnie goi.

Czy to czary, czy to magia? „Nie, to nie żadne magiczne sztuczki! To jest miłość do wnuka i miłość do wnuczki. To nie czarodziejski gest. Tak po prostu właśnie jest!”

Za tę magiczną miłość, anielską cierpliwość i mistrzowskie rady dzieci podziękowały poprzez taniec, wiersze i piosenki. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pań: Małgorzaty Pawikowskiej, Marii Trząsalskiej, Zyty Zdrojewskiej. Dziadkowie z wielką radością odebrali również miłe słowa skierowane do nich przez Panią Dyrektor Danutę Kuczyńską i Burmistrza Brześcia Kujawskiego Pana Tomasza Chymkowskiego. Po uroczystości zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek do klas swoich wnuczek i wnuków.

Niewątpliwie był to magiczny i piękny dzień, pełen wzruszenia, życzliwości, serdecznego uśmiechu, z dozą łezki w oku.
Zapraszam do galerii zdjęć.