Obiecuję, że będę starał się
być dobrym uczniem i kolegą.
Chcę słuchać i szanować nauczycieli.
Uczyć się tego, co mądre i piękne.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem

Brzeska Jedynka zakwalifikowała się do udziału w jesiennej edycji programu edukacyjnego Szkoła Dialogu prowadzonego przez Fundację Forum Dialogu z siedzibą w Warszawie oraz realizowanego w ramach projektu uczniowskiego.

Apel „poznajmy się” stał się naszą szkolną tradycją, podczas którego uczniowie mają okazję lepiej się poznać. Samorządy klasowe oraz Samorząd Uczniowski klas młodszych przygotował z tej okazji krótkie występy. Wszyscy wspaniale przygotowali się i mimo maleńkiej tremy pięknie zaprezentowali swoje klasy. Na koniec Pani Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski klas I-III przygotował dla uczniów małą niespodziankę.

Dnia 08.10.2018r. odbyły się wybory do Samorządu klas I-III. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Po przeliczeniu wszystkich głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

• Przewodnicząca: Lena Sobieraj
  • Zastępcy: Dawid Jaromirski i Inez Wychowaniec

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a zwycięzcom życzymy owocnej pracy!!

Z okazji Dnia Patrona odbył się w naszej szkole uroczysty apel, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. W tym roku obchody, ze względu na 100-lecie szkoły, zostały przesunięte na 1 października. Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu szkoły.

W wyjątkowym dla Polski roku 2018r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim świętowała swój Jubileusz 100-lecia istnienia. Historia brzeskiej szkoły sięga czasów odzyskania niepodległości przez Polskę. To właśnie w tym roku 1918 gmach więzienia pruskiego

4 października w godzinach między 16.00 a 19.00 Szkoła Podstawowa nr 1 rozbrzmiewała muzyką, ponieważ Samorząd Uczniowski zorganizował fantastyczną dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka.