11 czerwca podsumowaliśmy udział naszej szkoły w Projekcie Edukacyjnym „BohaterON – Włącz Historię!”. Jest to projekt o tematyce historycznej. Uczestniczyliśmy w nim od września 2017 roku. Jego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, docenienie ich poświęcenia i odwagi. Projekt łączy pokolenia. Pozwala młodym ludziom na zastanowienie się, przed jakimi wyborami 74 lata temu stawali ich rówieśnicy. Patronat honorowy nad Projektem objął Minister Edukacji Narodowej i Instytut Pamięci Narodowej.

W ramach udziału w „BohaterON – Włącz Historię!” w październiku 2017 roku zorganizowaliśmy akcję, której celem było własnoręczne wykonanie przez uczniów kartek pocztowych z podziękowaniami lub życzeniami dla powstańców warszawskich. Nasi uczniowie wykonali 477 takich kartek.

Miło nam jest poinformować, że nasza szkoła uzyskała 51 miejsce w konkursie Wzorowa Łazienka. Serdecznie dziękujemy każdemu za oddany głos. Uzyskane miejsce pozwoliło naszej szkole na zdobycie

Trzeci rok nasz szkoła uczestniczy w programie edukacji finansowej Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) przy współpracy z Oddziałem Banku Kujawsko-Dobrzyńskiego w Brześciu Kujawskim.

Dnia 18 czerwca 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Włocławku odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2017/2018 w ramach „Igrzysk dzieci”, „Igrzysk młodzieży szkolnej” i „Licealiady”.

Maj i czerwiec był dla klasy 4b bogaty w ciekawe wydarzenia, choć spotkania po południu wraz z rodzicami miały już miejsce w I półroczu. W połowie maja cała klasa pojechała na dwie lekcje do Biblioteki Pedagogicznej we Włocławku. Tam uczniowie zgłębiali wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie i zauważali, co ma wspólnego czytanie z programowaniem.

Nikomu nie trzeba przypominać, że sport to zdrowie. Dbając o odpowiednią dawkę ruchu poprawiamy krążenie, dostarczamy organizmowi endorfin, zwanych hormonem szczęścia, wzmacniamy mięśnie, kształtujemy sylwetkę. Zalet uprawiania sportu jest bardzo wiele, dlatego 12.06.2018r. w naszej „Jedynce” odbył się Dzień Sportu.

Dnia 12 czerwca 2018 roku uczennice klasy 7 c Izabela Wawrzyniak i Aleksandra Podlewska pod kierunkiem pani Małgorzaty Markowskiej wzięły udział w IX Literacko - Muzycznym Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.