Drodzy Uczniowie!

1 września rozpoczynamy kolejną edukacyjną przygodę. Nowy rok szkolny to nowe zadania i wyzwania. Przed Wami wiele ciekawych zajęć, zdobywanie wiedzy i umiejętności, zawieranie kolejnych przyjaźni, a także poznawanie świata, rozwijanie pasji, zainteresowań. Jest to również czas zmierzenia się z nowymi zagrożeniami. Dlatego na pierwszy plan wysuwa się to, co najważniejsze– dbanie o zdrowie oraz bezpieczeństwo swoje, kolegów i wszystkich, z którymi się spotykacie.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzę Wam dużo zdrowia i uśmiechu, motywacji do realizowania własnych planów, satysfakcji z osiąganych wyników, a także wielu sukcesów w różnych dziecinach szkolnego życia.

Pierwszy dzień szkoły to święto. Świętujmy zatem radośnie, ale bezpiecznie!

D. Kuczyńska
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W związku ze zbliżającą się inauguracją Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 i sytuacją epidemiczną  w kraju zwracam się z prośbą o zachowywanie przez dzieci, w trakcie ostatnich dni wakacyjnego wypoczynku,  dystansu społecznego i zakrywanie nosa oraz ust w przestrzeni publicznej, tak, by uczniowie mogli zdrowo i bezpiecznie wrócić do szkoły.

Podczas uroczystości wręczania nagród przez Burmistrza nie zapomniano również o nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy odchodzą w tym roku szkolnym na zasłużoną emeryturę.

Są to panie: Ewa Bartczak, Renata Biesiada, Zyta Zdrojewska, Jadwiga Błaszczyk, Grażyna Nadstachowska Jolanta Piwońska, Jolanta Ziętek.

Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz społeczność uczniowska naszej szkoły serdecznie dziękuje za wszystkie lata pracy wszystkim paniom.

Wspaniałym kobietom – już na emeryturze, życzymy samych słonecznych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia, siły i czasu na realizację swych pasji oraz marzeń.

W tym roku szkolnym pożegnaliśmy również panią Ludmiłę Małkowską, która będzie teraz pracować w SP nr 2. Dziękujemy za trud włożony w pracę w naszej placówce i życzymy powodzenia na nowej drodze kariery zawodowej.

14 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Historii OLIMPUS. Byli to

Nasza szkoła trzeci rok z rzędu otrzymała podziękowanie za udział w projekcie edukacyjnym „BohaterON – Włącz Historię!”.

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji społeczno – edukacyjnej ŻONKILE upamiętniającej 77. rocznicę powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej,

3 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, która została zorganizowana w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Polski złoty ma 100 lat!”.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Łokietka
ul. Królewska 21, 87-880 Brześć Kujawski