Dnia 11 października 2017 roku uczniowie klasy 7b i 7c wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego w KP CEN we Włocławku. Opiekunem wycieczki była pani Małgorzata Markowska. Młodzież mogła porozmawiać z doradcami na temat swoich zainteresowań oraz zadać pytania, które pomogą im w podjęciu decyzji dotyczącej swojej przyszłej ścieżki zawodowej.

• Warsztaty z doradztwa zawodowego_5New
  • Warsztaty z doradztwa zawodowego_6New
  • Warsztaty z doradztwa zawodowego_4New
  • Warsztaty z doradztwa zawodowego_7New

W sztafetowych biegach przełajowych w finale powiatu w dniu 17 X 2017 r. w Boniewie dziewczęta naszej szkoły w składzie: Weronika Molenda VIc, Julia Rzadkowolska VIc, Maria Krygier Vc, Justyna Smolińska Vc, Paulina Kułaczkowska Vc , Zuzanna Kwaśniak Vc, Małgorzata Gałka Vc, Julia Majewska Vb, Weronika Boniec 6a, Daria Balcerak 6c, Aleksandra Jasińska Va i Julia Zdziarska 6a zajęły 1 miejsce. Jako najlepsza drużyna będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy 25 X 2017 r.

IV miejsce zajęła drużyna w składzie: Julia Boniec VII b (SP), Dominika Pasinska III A, Wiktoria Borkowska III A, Natalia Konicka IIIA, Wiktoria Woźniak IIC, Kaja Szymanska IIA, Amelia Zboinska IIIA, Olga Trąd VIIA, Justyna Misterska IIA, Weronika Lewandowska IIA, Katarzyna Nitkowska IIA i Katarzyna Podemska (Gminazjum nr 1).

• Indywidualne biegi przełajowe w Boniewie - finał powiatu_1New
  • Indywidualne biegi przełajowe w Boniewie - finał powiatuNew

W dniu 10 października na boisku naszej szkoły zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców. Zawody te zostały zrealizowane w ramach Szkolnego Kalendarza Sportowego.

Z okazji Dnia Chłopaka w Świetlicy Szkolnej został przeprowadzony konkurs plastyczny pt.: „Moja wymarzona bryka”. Zadaniem uczestników było zilustrowanie swojego

W tym roku w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia dogoterapii. Już od początku października zaczęła nas odwiedzać Pani Aneta Domżał-certyfikowany dogoterapeuta oraz pedagog wraz z certyfikowanym Ramzesem - psem rasy Labrador Retriever. Zajęcia wspierają zarówno terapię jak i edukację,

12 października społeczność naszej szkoły rozpoczęła uroczyste świętowanie Dnia Edukacji Narodowej, który w tym roku wypada w sobotę. To pierwsze wspólne obchody oddziałów gimnazjalnych i uczniów klas IV-VII. Podczas zorganizowanego apelu mieliśmy okazję

Ważnym wydarzeniem dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim jest Święto Patrona. Obchodziliśmy je 27 września 2017 r. w rocznicę zwycięskiej bitwy Władysława Łokietka pod Płowcami. Był to dzień świątecznej powagi i jednocześnie