20 września 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim zakończyła realizację projektu szkoleniowego dotyczącego poprawy bezpieczeństwa w szkole. Projekt zrealizowany

Grzyby w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Jakie mają właściwości odżywcze? Jakie witaminy i minerały wchodzą w skład najpopularniejszych gatunków grzybów? Jak jedzenie grzybów wpływa na nasz organizm?

W dniu 14 października 2019 r. klasy starsze obchodziły dwie uroczystości: Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej.

Caritas Diecezji Włocławskiej ogłosił we wrześniu br akcję charytatywną "Tornister misyjny". Na apel z naszej szkoły odpowiedziało aż

Dzień 30 września 2019r dla klas młodszych był dniem pełnym wrażeń.

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

4 października uczniowie klas Va, Vc oraz VI a wzięli udział w wycieczce Szlakiem Piastowskim prowadzącym przez prastare ziemie, bogate w pamiątki tysiącletnich dziejów Polski.