W dniach 4- 5 listopada 2021 roku uczestnicy świetlicy profilaktyczno - wychowawczej oraz uczniowie wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie plastycznym w kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", dzięki współpracy z Gminną Komisją do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, brali udział w wyjeździe profilaktyczno - sportowym do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym. Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych "Nie palę, nie piję - zdrowo, sportowo żyję", prowadzonych przez panie: Sylwię Konarską, Jolantę Wojciechowską i Magdalenę Ziółkowską. Dzieci wzięły także udział w warsztatach edukacyjnych "Mój przyjaciel las" oraz warsztatach włókienniczych "Coś z niczego". Zwieńczeniem wyjazdu było ognisko integracyjne oraz dyskoteka, podczas których przeprowadzone zostały konkursy piosenki i tańca. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania alternatywnych form spędzania czasu wolnego oraz pokazania, jak zdrowo i aktywnie można wykorzystać wolne chwile, bez sięgania po używki.