A A A

Gabriela Rutkowska z klasy 7A została laureatką X edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Jego organizatorem jest Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku, a współorganizatorami Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu.


Uzyskanie tytułu laureata umożliwia Gabrysi ubieganie się o stypendium dla szczególnie uzdolnionych uczniów w ramach projektu „Humaniści na start!”. Bohaterką tegorocznej edycji była osoba niezwykła, niepowtarzalna, jedyna kobieta wśród 316 cichociemnych – gen. brygady prof. Elżbieta Zawacka. Jej życie to gotowy scenariusz filmu, który natężeniem akcji nie ustępowałby przygodom Jamesa Bonda.
Z uwagi na fakt, że jest to konkurs interdyscyplinarny Gabrysia musiała wykazać się dużą wiedzą z kilku przedmiotów – przede wszystkim z historii, ale również z wiedzy o społeczeństwie, geografii, języka polskiego i religii. Do konkursu przygotowała się pod kierunkiem nauczyciela historii Małgorzaty Drożdżewskiej.
Podczas uroczystej gali konkursowej Gabrysia otrzymała z rąk Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty pana Marka Gralika zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata oraz laptop. Gabrysiu serdecznie Ci gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Udowodniłaś, podobnie jak Elżbieta Zawacka, że nie ma rzeczy niemożliwych, a jedynie trudne do wykonania.

2 

comments

Dodaj komentarz

Pisanie komentarzy oznacza akceptację regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Łokietka
ul. Królewska 21, 87-880 Brześć Kujawski
tel./fax 54 252 15 26
e-mail: sp1@brzesckujawski.pl
www: http://sp1.brzesckujawski.pl

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com