Byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku

„Biblioteka zawsze po drodze,
nie mijam wchodzę.”

O tym, że książki to najlepsi przyjaciele człowieka wiadomo nie od dziś. Najlepiej mogli się o tym przekonać uczniowie klas czwartych, którzy 22 października  2013 roku wraz z opiekunami odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. Z. Arentowicza we Włocławku. Organizatorem i pomysłodawcą spotkania była pani Lilianna Pińkowska.
Uczestnicy wyjazdu widzieli poszczególne sale takie jak: kameralna, filia książki mówionej, czytelnia prasy. W filii dziecięcej uczniowie oglądali książki z szablonami, trójwymiarowe, dźwiękowe, w formie miarki, z ruchowymi i przestrzennymi elementami. Zwiedzali również czytelnię ogólną, dla dorosłych oraz widzieli aktualne gabloty poświęcone Julianowi Tuwimowi. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z historią biblioteki i zwiedzanie obiektu.
Wyjazd dostarczył podopiecznym wielu cennych informacji na temat edukacji medialnej i czytelniczej.

Komentowanie niedostępne