Światowy Dzień Walki z Głodem

Światowy Dzień Walki z GłodemW październiku w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Walki z Głodem. Akcja rozpoczęła się audycją wyemitowaną przez szkolny radiowęzeł, dotyczącą historii i tradycji tego święta a także zdrowego odżywiania się. Towarzyszyły jej też plakaty wykonane wcześniej przez uczniów, przypominające o roli i właściwościach różnych składników pokarmowych, które spożywamy, a także o ich zapotrzebowaniu przez nasz organizm. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły wiedzą, co to są węglowodany, białka, tłuszcze, czy witaminy, w jakich produktach ich szukać i jakie produkty spożywać, aby być zdrowym i szczupłym.
Zwieńczenie akcji miało miejsce w środę, 23 października, kiedy to  wszyscy uczniowie naszej szkoły zaproszeni zostali na pyszne i zdrowe kanapki. Ogromne podziękowania kierujemy do p. Jana Chałasa, który wsparł naszą akcję i podarował chleb niezbędny do zrobienia kanapek. Dziękujemy także klasie VIa, która aktywnie włączyła się w przygotowanie poczęstunku, a także wszystkim uczniom, którzy przynieśli dodatki do kanapek, dzięki czemu było pysznie, zdrowo i kolorowo.

Komentowanie niedostępne