Rocznica Odzyskania Niepodległości

Święto Niepodległości"Dzisiaj wielka jest rocznica
- 11 listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa (…)”

L. Wiszniewski

11 listopada 1918 roku to szczególna data w historii Polski. Odrodzenie się państwa polskiego było zwycięstwem idei niepodległości. Po raz pierwszy od 1795 roku, po 123 latach niewoli, na mapach Europy pojawiła się wolna Ojczyzna. 11. 11. 2013 roku przedstawiciele pocztu sztandarowego naszej szkoły, Dyrekcja oraz nauczyciele uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Wzięli udział w nabożeństwie w intencji Ojczyzny, a  delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem Władysława Łokietka.
13 listopada 2013 roku odbyła się uroczysta akademia, poświęcona 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno – muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy V B. Inscenizacja przygotowana została pod kierunkiem p. Agnieszki Henke i p. Anny Sobczak. Zgromadzeni na uroczystej akademii wysłuchali recytacji tekstów poetyckich oraz pieśni patriotycznych, wykonanych przez chór szkolny przygotowany pod kierunkiem p. Mariusza Czyżniejewskiego. Uwagę zwracała przepiękna dekoracja – brzozowy krzyż, flagi narodowe, biało- czerwone kwiaty, zapalone lampiony i jesienne liście. Dyrektor Szkoły Pani Danuta Kuczyńska podziękowała organizatorom za przygotowanie akademii, stworzenie uroczystej, odświętnej i patriotycznej atmosfery. W swym wystąpieniu podkreśliła rangę tego święta oraz przesłanie, że każdy Polak  powinien być dumny, że żyje w wolnym suwerennym kraju.
Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole były niezapomnianą lekcją patriotyzmu.

Komentowanie niedostępne