Balet w Operze

8 grudnia 2013 r. grupa uczniów naszej szkoły z opiekunami pojechała do Bydgoszczy. Celem pobytu było obejrzenie widowiska w Operze Novej oraz zwiedzanie niezwykłego Muzeum Mydła i Historii Brudu. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach mydlanych, w trakcie których poznali zapachy i dodatki do zrobienia produktu, wybierali kształt-formę, kolor, aromat. Następnie przenieśli się w czasie do średniowiecznej łaźni, mogli zważyć mydło w Kolonialce u Dziadziusia Ażurowego, prać na tarze oraz wysłuchać ciekawostek z historii jego produkcji. Ponadto każdy choć przez chwilę mógł stać się artystą - zaprojektować i wykonać własne mydło, które zostało pięknie zapakowane i stanowiło pamiątkę magicznych chwil spędzonych w Muzeum. Spacer na Starym Mieście w Bydgoszczy uwieczniło wspólne zdjęcie. Uczestnicy odwiedzili Operę Novą, gdzie obejrzeli balet Śpiąca Królewna Piotra Czajkowskiego. Uczniowie byli również w Mc Donalds i Centrum Handlowym, gdzie spotkali Świętego Mikołaja, Śnieżynki i animatorów chodzących na szczudłach. Wzięli udział w zorganizowanych zajęciach związanych z wykonywaniem i dekoracją ozdób świątecznych.
Pobyt w Bydgoszczy dostarczył uczestnikom wielu wspaniałych i nowych doświadczeń.

Komentowanie niedostępne