Wigilia Samorządowa

„Jest taki dzień,
bardzo ciepły choć grudniowy…”

Wigilia – najpiękniejszy wieczór w roku, pełen magii i ciepła rodzinnego. Czas kiedy składamy bliskim życzenia, dzielimy się opłatkiem. Już niemal tradycją w naszej szkole stało się organizowanie Wigilii Samorządowych. W tym roku  odbyła się 18 grudnia. Przepiękna dekoracja, wspaniała choinka, blask świec, odpowiednia muzyka, odświętne stroje – to wszystko tworzyło niezapomniany, podniosły nastrój. Organizatorem uroczystości był Samorząd Szkolny z opiekunami p. Małgorzatą Domagalską i p. Elżbietą Izydorkiewicz. Gośćmi zaproszonymi byli: Ks. Prałat Ireneusz Juszczyński, Dyrekcja Szkoły p. Danuta Kuczyńska i p. Anita Gierszewska, pedagog szkolny p. Anna Sobczak, opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego p. Agnieszka Kaczmarek oraz Rodzice. W Wigilii uczestniczyły delegacje trójek klasowych. Przybyli obejrzeli inscenizację nawiązującą do tematyki Świąt Bożego Narodzenia. Bóg się rodzi, Pójdźmy wszyscy do stajenki, W żłobie leży – takie i wiele innych kolęd można było wysłuchać podczas spotkania. Na zakończenie zaśpiewano piosenkę Zima lubi dzieci i stworzono piękny, zimowy nastrój.
W drugiej części uroczystości odbyło się spotkanie opłatkowe. Świąteczne życzenia zgromadzonym złożyli Ks. Ireneusz  Juszczyński i Dyrektor Szkoły p. Danuta Kuczyńska.
Dziękujemy młodym aktorom, wszystkim uczestnikom oraz organizatorom Wigilii Samorządowej - paniom Elżbiecie Izydorkiewicz i Małgorzacie Domagalskiej za zapał i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości. Spotkanie było okazją do refleksji i integracji.

Komentowanie niedostępne