Wielkanoc tuż, tuż

Wielkanoc tuż tużWe wtorek- 14.04.2014r. – w naszej szkole gościliśmy wychowanków Przedszkola nr 1 w Brześciu Kujawskim, z grupy sześciolatków. Nauczyciel bibliotekarz we współpracy z nauczycielem świetlicy szkolnej przeprowadzili kolejne zajęcia z cyklu „Spotkanie z książką i kredką”. Głównym celem, który przyświecał tym zajęciom jest integracja dzieci przedszkolnych ze środowiskiem naszej szkoły. Ponadto realizujemy cele poznawcze, wyzwalamy aktywność twórczą i rozwijamy zainteresowania.
Tym razem tematem spotkania było „Przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych”. Przedszkolakom towarzyszyła klasa Ia- zaproszona z racji tego, iż uczniowie tej klasy rozpoczęli naukę w szkole w wieku 6 lat.
Dzieci wysłuchały krótkiego tekstu literackiego z książki pt. „Skarbnica pomysłów”. Miały okazję włączyć się do rozmowy i wykazać własną wiedzę i przeżycia w związku z obchodami Wielkanocy. Następnie dziewczęta z klasy 5a zaprezentowały stosowne rysunki. Prace plastyczne wykonane i przedstawione przez (m. in.) członkinie Koła Bibliotecznego nawiązywały do treści piosenki pt. „Wielkanocna piosenka”. Niewątpliwie ułatwiły one zrozumienie i przyswojenie słów tego utworu przez małych uczestników zajęć, pobudziły ich wyobraźnię, zachęciły do czynności plastycznych. Wszystkie dzieci dostały do pokolorowania obrazek o tematyce świątecznej- autorstwa Adrianny Wysockiej, uczennicy kl. 5a.
Po skończeniu pracy plastycznej wysłuchano  życzeń- z nutą humoru, wygłoszonych przez starsze koleżanki z kl. 5a (N. Woźniak, N. Konicką, K. Góralską, W. Borkowską, W. Szczupakowską, N. Niżyńską, A. Wysocką, O. Trąd, N. Gołębiowską, D. Pasińską). Nie zabrakło degustacji BABY ŚWIĄTECZNEJ oraz tradycji ŚMIGUSA- DYNGUSA , który niewątpliwie stanowił element zaskoczenia i dodatkowo rozbawił dzieci.
Ważnym momentem zajęć była wspólna zabawa przy nowej piosence, jak również podczas włączenia wszystkich uczestników spotkania do pląsu „Szła Kasiczka do ogrodu z koszyczkiem”.
Przez cały czas panowała serdeczna, życzliwa atmosfera, mająca na celu dobre samopoczucie zaproszonych gości z przedszkola i z klasy 1a. Była okazja aby wzajemnie się poznać i miło spędzić czas podczas wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, iż nasza współpraca z przedszkolem będzie kontynuowana.

Komentowanie niedostępne