Pozdrowienie z Tropical Island

WycieczkaW dniach 20-23 maja 2014 r. grupa uczniów z naszej szkoły z klas IV – VI pod opieką Lilianny Pińkowskiej wyjechała na wycieczkę po Ziemi Lubuskiej. Ponadto odwiedzili park rozrywki – Tropikalną Wyspę. Kompleks usytuowany jest na obrzeżach Berlina, około 90 kilometrów od granicy polskiej. Teren podzielony jest na różne strefy- mórz południowych z krystalicznie czystą wodą i piaszczystą plażą, obok rośnie tropikalna dżungla, a w niej 500 gatunków roślin, w szczególności palm i bambusów. Jest tu grota, wodospad i strefa bagien. Na terenie parku znajduje się również tropikalna wioska i obozowisko. Uczniowie korzystali z basenów, zjeżdżalni wodnych, plaży, sauny i jacuzzi. W Niemczech uczestnicy wyjazdu odwiedzili również fabrykę czekolady, gdzie oglądali film nawiązujący do powstania zakładu i produkcji smakołyku. Grupa degustowała również czekoladę do picia. Następnie ozdabiali białą pomadką tafle czekolady i otrzymali upominki. Uczestnicy wyjazdu byli również w Świebodzinie, gdzie widzieli pomnik Chrystusa Króla, ławeczkę Czesława Niemena. Ponadto spacerowali po rynku w Zielonej Górze, Poznaniu, byli w zielonogórskim Parku Winnym i palmiarni, w Kruszwicy oraz odwiedzili ZOO Safari w Świerkocinie.  Zwiedzali również opactwo Cystersów Paradysz w Gożdzikowie, gotycki zamek królewski ze zbiorem portretów w Międzyrzeczu, muzeum A. Fiedlera w Puszczykowie. Na zakończenie wyjazdu pojechali do McDonald’s. Pełni nowych doświadczeń wrócili do Brześcia.

Zobacz wideo

Komentowanie niedostępne