Szkoła Podstawowa nr 1 wyróżniona przez MEN

Rok szkołu w ruchu19 września 2014 w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia Roku Szkoły w Ruchu. W spotkaniu, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 26 im. Mirosława Biernackiego na warszawskiej Woli, uczestniczyli: wiceminister Tadeusz Sławęcki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, kuratorzy i pracownicy kuratoriów oświaty, a także przedstawiciele naszej szkoły pani dyrektor Danuta Kuczyńska i pani pedagog Anna Sobczak. Specjalnym gościem spotkania był znany polski żeglarz Mateusz Kusznierewicz.
Akcja RSR przyniosła wiele pozytywnych i czasem zupełnie niespodziewanych efektów. Z jednej strony pobudziła w uczniach kreatywność w wykorzystaniu tradycyjnego sprzętu sportowego i innych rekwizytów do przeprowadzania oryginalnych zajęć ruchowych, gier i zabaw. Z drugiej strony przyczyniła się do podniesienia prestiżu nauczyciela WF, podkreślając jego rolę jako animatora życia szkolnego i autorytetu w zakresie zdrowego trybu życia i odżywiania się.

Komentowanie niedostępne