„Na czerwone światło stój,
Zielone światło – idź
Na żółtym zawsze czekaj (…)”

Jeśli idziesz drogą, to widoczny bądź – pod takim hasłem 29 października 2014 r. odbyło się spotkanie z policjantem. Uczestniczyli w nim uczniowie klas  I - III. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Danuta Kuczyńska. Program artystyczny przygotowany został przez

uczniów klasy III a i II b, pod kierunkiem wychowawców p. Agnieszki Kaczmarek i p. Małgorzaty Pawłowskiej. Mali artyści ubrani w kamizelki odblaskowe przeprowadzili wywiad z policjantem oraz zaprezentowali zgromadzonym scenki sytuacyjne – znaki drogowe i sygnalizator, mandat dla pirata jeżdżącego na rowerze, gra w piłkę. Przybyli obejrzeli prezentację multimedialną, wysłuchali piosenek: Jak przechodzić przez ulicę?, Jadą rowery, Jeden znak mówi tak, Znaki odblaskowe. Gośćmi zaproszonymi na uroczystości byli: aspirant Agnieszka Świątkowska, komendant policji w Brześciu Kujawskim - Henryk Marczewski, dzielnicowy Robert Wójtowicz, przedstawiciele UMiG w Brześciu Kujawskim: Ryszard Szeleziński, Irena Ochocińska, Magdalena Mierzwicka, pedagog gimnazjum – p. Elżbieta Bilińska. Uczniowie klas I otrzymali słodkie upominki oraz kamizelki, światełka i opaski odblaskowe. Nie zabrakło braw dla młodych aktorów, gości i przepięknych jesiennych bukietów.

Komentowanie niedostępne