Przeczytaj co się wydarzyło ostatnio wnnaszej społeczności.
Byliśmy w teatrze
„Życie jest teatrem
- aktorami ludzie…”
W. Szekspir
22 października 2014 roku uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami pojechali do Teatru Impresaryjnego we Włocławku. Celem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Spektakl oparty został na najciekawszych wątkach znanej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Adaptacja sceniczna powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Dzięki wyobraźni widzowie mogli przenieść się w kolorowy świat – pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko jest możliwe. Uwagę zwracała piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów.
Wspomnienie Jana Pawła II
„A przecież nie cały umieram,
To co we mnie niezniszczalne trwa”
Jan Paweł II
Świadek nadziei, Orędownik Pokoju, niezwykły Polak, który pozostanie w naszych sercach – mowa o Janie Pawle II, którego wspominamy 22 października. W tym dniu w naszej szkole odbył się montaż słowno – muzyczny, przygotowany pod kierunkiem ks. Marka Michalskiego, pań Małgorzaty Kruszczyńskiej i Beaty Stawskiej – Kostrzak. Uczniowie zaprezentowali zebranym inscenizację w formie wywiad z przyjaciółmi Karola Wojtyły. Całość uświetniły wspaniałe pieśni wykonane przez chórek prowadzony przez ks. Marka. Nastrój potęgowały wspaniała dekoracja i oprawa muzyczna.
Przebieg inscenizacji możecieobejrzeć w naszej strefie video. Zapraszamy!!
Biblioteka dobre miejsce dla człowieka
„Czytanie nie boli,
korzystaj z biblioteki do woli”
Już po raz kolejny 4 listopada 2014 uczniowie klasy II a i III b wraz z wychowawcami p. Lilianą Pińkowską i p. Małgorzatą Dryś wyjechali do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza we Włocławku. Kontynuatorem cyklicznych spotkań w instytucji jest p. L. Pińkowska. Wyjazd wzbogacił uczniów w wiedzę z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej, poszanowania do książek i rozwijania własnych zainteresowań. Młodzi czytelnicy odwiedzili poszczególne sale: filię książki mówionej, wypożyczalnię, czytelnię dla dzieci i dorosłych oraz salę kameralną.
Na zakończenie wręczono podziękowanie za współpracę, przygotowywanie cyklicznych spotkań, kształcenie i umiejętność nawyku samodzielnego korzystania ze zbiorów i wykonano wspólne zdjęcie.