„Dzisiaj wielka jest rocznica –
Jedenasty listopada!
Tym co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.”

Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek – pisał przed laty Cyprian Kamil Norwid. Odwołanie do tradycji, patriotyzmu, dawnych wartości ma wielkie znaczenie we współczesnym życiu, zwłaszcza dla młodych pokoleń. W listopadzie w naszej szkole odbył się

montaż poetycki nawiązujący do 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasłem przewodnim uroczystej akademii były słowa Normana Daviesa Naród bez historii jest człowiek bez pamięci. Uroczystość przygotowana została przez uczniów klasy IVa pod kierunkiem wychowawcy p. Małgorzaty Maklakiewicz i chóru szkolnego - p. Mariusz Czyżniejewski. Aktorzy zaprezentowali społeczności szkolnej krótką historię odległych lat oraz recytowali teksty poetyckie związane tematycznie. Uwagę zwracała przepiękna dekoracja, a nastrój wzbogaciły odpowiednio dobrane pieśni patriotyczne – Piechota, Kalina malina, Pieśń o wodzu miłym i inne między innymi Tolerancja S.Sojki. Akademia była niezapomnianą lekcja historii.

Komentowanie niedostępne