Dnia 3 grudnia 2014 roku pięćdziesięcioro czworo uczniów klas IV  SP 1 wraz z nauczycielami: Anną Sobczak, Małgorzatą Maklakiewicz, Haliną Ładzińską, ks. Markiem Michalskim udali się na wycieczkę do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Pierwszym etapem naszej podróży było zwiedzanie

Katedry Gnieźnieńskiej. Pani przewodnik oprowadziła nas po katedrze, w której zobaczyliśmy m.in. srebrny relikwiarz św. Wojciecha oraz dwa gotyckie portale. Tam też wysłuchaliśmy wspaniałej opowieści o Drzwiach Gnieźnieńskich, na których zapisano historię życia św. Wojciecha. Do XIII w. świątynia była miejscem koronacji królów Polski - Bolesława Chrobrego, Mieszka II, Bolesława Śmiałego, Przemysła II i Wacława II. Gotycką katedrę zaczęto wznosić w II poł. XIV w. Niszczona przez pożary była kilkakrotnie odbudowywana - w XVII w. w stylu barokowym, w XVIII w. w stylu klasycystycznym. Uszkodzona podczas działań wojennych w 1945 r. została odtworzona w duchu gotyckim. W tej pięknej świątyni wspólnie modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem. Następnie udaliśmy się do Fabryki Bombek. Przewodnik zapoznał nas z procesem produkcji ozdób. Zwiedziliśmy poszczególne działy produkcyjne: dmuchalnię, srebrzalnię, lakiernię oraz dekoratornię. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie bombkę ze swoim imieniem. Na zakończenie udaliśmy się na zakupy do sklepiku z ozdobami choinkowymi. W czasie tej wycieczki dowiedzieliśmy się, że praca przy produkcji bombek jest niełatwa i mozolna. Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać będą nam błyszczące w świetle choinki bombki.
Czas to bezcenny dar, który spędziliśmy razem, w miłej i przyjaznej atmosferze. Podczas podróży odkrywaliśmy  muzyczne talenty dziecięce.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację McDonald’s. Wzbogaceni w wiedzę i doświadczenie wróciliśmy do Brześcia Kujawskiego, skąd zabrali nas rodzice.
Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę!

Komentowanie niedostępne