„Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

14 października 2015 roku odbyło się ślubowanie klas I. Symbolicznego pasowania na ucznia dokonała Dyrekcja szkoły Danuta Kuczyńska i Anita Gierszewska. Przyrzekamy dotrzymać swoich obietnic – takie słowa wypowiedzieli pierwszoklasiści w dniu pasowania. W uroczystości uczestniczyli także

rodzice najmłodszych. Wychowawcy klas I – Ewa Kurant, Agnieszka Kaczmarek i Małgorzata Dryś – przygotowały z uczniami program artystyczny, w którym zaprezentowali zdolności recytatorskie i wokalne. Uwieńczeniem ślubowania było wręczenie przez Panią Dyrektor pamiątkowych dyplomów. Po uroczystości na uczniów przyjętych do społeczności szkolnej czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Ślubowanie klas pierwszych
  • Ślubowanie klas pierwszych

W tym dniu uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w konkursie wiedzy jednego z państwa Unii Europejskiej – Wielkiej Brytanii. Zgromadzeni oglądali prezentację multimedialną, reprezentanci klas brali udział w różnorodnych konkurencjach wiedzy: z dziedziny sportu, kulinariów, muzyki, położenia. Samorząd szkolny wręczył na ręce Dyrektora Szkoły Danuty Kuczyńskiej kwiaty, zaś nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali laurki z życzeniami.