Prawdziwa podróż nie polega na szukaniu nowych lądów,
lecz na nowym spojrzeniu.
Marcel Proust

O tym, że podróże kształcą wiadomo nie od dziś. Najlepiej mogli się o tym przekonać uczniowie klas IV- VI, którzy w dniach 16-19 maja 2016 r. pod opieką L. Pińkowskiej wyjechali w Kotlinę Kłodzką. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali Panoramę Racławicką, Afrykarium we Wrocławiu, Kopalnię Złota oraz

Park Techniki w Złotym Stoku. Uczniowie widzieli również kaplicę czaszek w Czermnej,byli w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, pochodzącej z XVIII wieku w Wambierzycach oraz oglądali ruchome szopki. Niezapomnianą przygodą był pobyt w Skalnym Mieście w Czechach oraz wędrówki na szlakach w Szczelińcu i Błędnych Skałach. Uczniowie odwiedzili również Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju oraz tamtejszy Aqua Park. Uczestnicy zwiedzali też twierdzę w Kłodzku i Ogrody Japońskie w Jarkowie. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć pobytu w McDonald’s.