„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
Jan Paweł II

Jednym z podstawowych celów wychowawczych realizowanych w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim jest kształtowanie w dzieciach i młodzieży postaw prospołecznych dlatego chętnie włączamy się we wszelkie działania o charakterze dobroczynnym. 02 października 2016 r. uczniowie, rodzice, nauczyciele wraz z panią dyrektor Danutą Kuczyńską uczestniczyli

w akcji charytatywnej „NIEśmiertelne”, której celem była zbiórka środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację dwóch młodych mieszkanek Brześcia Kujawskiego – Oli i Magdy.

Jak zwykle w takich nadzwyczajnych sytuacjach rodzice naszych uczniów nie zawiedli. Przygotowali różnorodne ciasta, które wraz z nauczycielami sprzedawali na kiermaszu. Akcję nadzorowały panie: Anna Sobczak, Agnieszka Henke oraz Halina Ładzińska. Nad przebiegiem przedsięwzięcia czuwała Pani Dyrektor. Udało nam się zebrać 3700 zł.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość na drugiego człowieka, za okazaną pomoc oraz za bezinteresowną chęć czynienia dobra.

niesmiertelni 002