W ramach działań zespołu do spraw bezpieczeństwa w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z policjantem. Pan dzielnicowy przypomniał uczniom o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówione zostały także

zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Funkcjonariusz przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu oraz zostali poinformowani o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych, kiedy zostają sami w domu. Pan policjant przypomniał również uczniom o noszeniu odblasków.
Na zakończenie spotkania uczniowie klas I-III otrzymali dyplomy oraz nagrody za udział konkursie plastycznym „Bezpieczne ferie”. Była również wystawa pokonkursowa prac uczniów. W ramach podziękowania za przygotowaną prelekcję pan policjant otrzymał dyplom honorowego przyjaciela bezpieczeństwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim oraz upominek wręczony prze panią dyrektor Anitę Gierszewską.
Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie - wszyscy otrzymali wyróżnienia - dyplomy, upominki i 1 pkt do konkursu „Super klasa”.

Wyróżnieni uczniowie:
Julia Niżyńska kl.IIb