3 marca w naszej szkole został rozegrany finałowy etap konkursu ortograficznego. Przystąpiło do niego dziewięć szkół z terenu powiatu włocławskiego i radziejowskiego, które po przeprowadzeniu pierwszego, wewnątrzszkolnego etapu konkursu wyłoniły najlepszych uczniów z klas III – VI mających reprezentować swoje placówki. W etapie powiatowym znaleźli się uczniowie

ze szkół podstawowych w Wieńcu, Brzeziu, Kruszynie, Choceniu, Osięcinach, Kowalu, Śmiłowicach oraz Brześciu Kujawskim (ZS nr 2 i gospodarze – SP nr1).
Konkurs odbywał się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Delegatury Kuratorium Oświaty we Włocławku, Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Starostwa Powiatowego i Burmistrza Brześcia Kujawskiego. Swoją obecnością na konkursie zaszczycili nas zaproszeni goście, przedstawiciele instytucji sprawujących patronat. Byli to: pani wizytator Barbara Lewandowska z Delegatury Kuratorium Oświaty we Włocławku, pan Patryk Krzemiński – kierownik Pracowni Dydaktyki, Doradztwa i Innowacyjnej Edukacji oraz pan Tomasz Chymkowski – członek Zarządu Powiatu w Starostwie Powiatowym oraz Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji.
Etap powiatowy naszego konkursu rozpoczął się o godz. 9:00 i polegał na napisaniu dyktanda przygotowanego przez panią Izabelę Paczkowską – Mendasik na podstawie legendy o Brześciu Kujawskim. Po upływie czasu określonego na wykonanie zadnia prace zostały zebrane i oddane do sprawdzenia komisjom konkursowym, którym przewodniczyły organizatorki konkursu – panie Halina Ładzińska i Beata Stawska – Kostrzak, nauczycielki języka polskiego.
Komisja dokonała szczegółowego sprawdzenia prac konkursowych, a następnie wyłoniła zwycięzców w kategoriach klas III – VI oraz przyznała nagrodę specjalną dla ucznia, który popełnił najmniej błędów ortograficznych. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas III
I miejsce – Mateusz Łęgowski – SP nr 1
II miejsce - Andrzej Karkosik – SP Choceń
III miejsce - Julia Terpińska – SP Kowal
Wyróżnienie – Amelia Kosmalska – SP Brzezie

Kategoria klas IV
I miejsce- Maria Świtalska – Osięciny
II miejsce - Marta Majchrzak – SP Choceń
III miejsce - Faustyna Rutkowska – SP Kruszyn
Wyróżnienie – Kacper Ujazdowski - SP Brzezie

Kategoria klas V
I miejsce i nagroda specjalna - Julia Barańska – ZS nr 2
II miejsce - Oliwia Czerwińska – SP Kowal
III m. Barbara Bielicka – SP 1
Wyróżnienie – Maria Piłatowska – SP Choceń

Kategoria klas VI
I m. Wiktoria Ozarzewska – SP Kruszyn
II m. Izabela Wawrzyniak – SP 1
III m. Joanna Szydłowska – SP Kowal
Wyróżnienie – Oliwia Olczak – SP Osięciny
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez pana Tomasza Chymkowskiego i Urząd Miasta w Brześciu Kujawskim. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały wręczone przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Brześciu Kujawskim panią Danutę Kuczyńską oraz zaproszonych gości.

Serdeczne podziękowania dla Przyjaciela Szkoły – Pana Tomasza Chymkowskiego - – członka Zarządu Powiatu w Starostwie Powiatowym oraz Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy wręczyć zwycięzcom wspaniałe nagrody.