W dniu 11 maja uczniowie z klas czwartych pod opieką wychowawczyń: p. J. Dulskiej, p. B. Stawskiej-Kostrzak i p. L. Kani wybrali się na wycieczkę do miasteczka westernowego koło Grudziądza. Po dotarciu na miejsce, pierwszym

punktem było obejrzenie parku dinozaurów, w którym uczestnicy mogli przenieść się w odległą przeszłość i zobaczyć, jak wyglądało życie na Ziemi kilka milionów lat temu. Następnie uczniowie zwiedzili świat morskich głębin oraz magiczną krainę bajek, baśni i legend. Jednym z najciekawszych punktów programu okazała się wizyta w mini-zoo, gdzie można było zobaczyć wielbłąda, strusia, lamę i wiele innych ciekawych zwierząt, które nie występują w naszym kraju. Jednak dwie najaktywniejsze godziny wszyscy spędzili w Daltonowie – miasteczku rodem z Dzikiego Zachodu. Tutaj każdy mógł poczuć się jak prawdziwy kowboj, nie tylko dzięki otaczającej scenerii, ale także dzięki kapeluszom i rewolwerom zakupionym w sklepie z pamiątkami. Po wielu wspaniałych bitwach stoczonych pomiędzy bladymi twarzami a czerwonoskórymi z brzeskiej „Jedynki” nadszedł czas na zasłużony posiłek. Po krótkim odpoczynku nasi waleczni kowboje rozpoczęli drugą część podbojów. Zwieńczeniem bardzo wyczerpującego dnia były warsztaty kreatywne z Joe Daltonem.  Późnym popołudniem pełni wrażeń uczniowie wrócili do Brześcia.