A A A

Nasza szkoła w ramach promocji czytelnictwa organizuje wiele akcji i podejmuje różnorodne działania mające na celu zachęcenie uczniów do czytania. Jedną z takich form było przedstawienie pt. „Sąd nad książką”, które obejrzeli wszyscy uczniowie klas III - VI naszej szkoły. W krótkiej scence młodzi aktorzy z klasy VIc przygotowani przez wychowawcę panią Annę Sobczak starali się rozstrzygnąć problem dotyczący miejsca książki we współczesnym świecie. Uczniowie wcielili się w role bohaterów rozprawy sądowej, książkę, komputer i płytę DVD. Każda ze stron przedstawiła swoje argumenty. Na początku jednak obejrzeliśmy scenki z biblioteki szkolnej. Dzięki temu na własne oczy mogliśmy się przekonać, jak niektórzy traktują książki. Następnie odbyła się rozprawa sądowa Mimo wielu oskarżeń pod adresem książki, wyrok był jednoznaczny, że z czytania nie wolno zrezygnować. Ważny i potrzebny jest postęp techniczny w dziedzinie nauki, jednak książka może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając. Nie może ona zniknąć z naszego życia, gdyż kształtuje wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, nie wzbudza agresji, jest łatwo dostępna, jest nieocenioną towarzyszką w samotnych chwilach.
Mamy nadzieję, że spotkanie to pozwoli zrozumieć, jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa czytanie i zachęci do częstego sięgania po książki.

 • Sąd nad książką
 • Downloads: 2
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0
 • Sąd nad książką
 • Downloads: 1
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0
 • Sąd nad książką
 • Downloads: 4
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0
 • Sąd nad książką
 • Downloads: 3
 • Ocena: Brak głosów 
 • Komentarzy: 0

comments

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com