A A A

Wszystko w życiu ma swój czas. Jest czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas szukania i czas tracenia, czas spotkań i czas rozstań.
23 czerwca 2017 r. to dzień z niecierpliwością oczekiwany przez uczniów, rodziców i

nauczycieli. Zapowiada on koniec roku szkolnego i rozpoczynające się wakacje. Wtedy właśnie młodzi ludzie uświadomili sobie, że muszą rozstać się na dwa miesiące z koleżankami i kolegami, odłożą na bok podręczniki, pożegnają mury szkolne i z uśmiechem na twarzy oraz radością w sercu pobiegną na spotkanie z przygodą i niezwykłymi przeżyciami. Nowe wyzwania zapowiedziała również w swoim przemówieniu pani dyrektor Danuta Kuczyńska, nawiązując do pięknej sentencji z wiersza W. Szymborskiej „Każdy przecież koniec to dopiero początek, to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. Podsumowała ona pracę w minionym roku szkolnym, podkreślając ogromne zaangażowanie i sukcesy uczniów w wielu konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych. Szczególnie wyróżniła uczennice: Karolinę Balcerak oraz Izę Wawrzyniak. Dziewczęta ukończyły rok szkolny ze średnią: 5,73. Ich rodzice byli adresatami listów gratulacyjnych, a nagrodę dla uczennic ufundował Członek Zarządu Rady Powiatu pan Tomasz Chymkowski. Pani dyrektor podkreśliła fakt, że nie byłoby tak wspaniałych sukcesów, gdyby nie życzliwe wsparcie, sumienna praca i ogromne zaangażowanie nauczycieli. To właśnie oni byli przewodnikami młodych ludzi po meandrach wiedzy, służąc im radą, podejmując wiele cennych inicjatyw i twórczych działań. Przekazywali uczniom niezbędne umiejętności, rozbudzali samodzielne myślenie, rozwijali ich twórcze pasje. Słowa podziękowań skierowała pani dyrektor do rodziców „Przyjaciół szkoły”, za pomoc w realizacji wielu tegorocznych przedsięwzięć, za stałą i niezachwianą życzliwość, za chęć współuczestniczenia w życiu szkoły. Pani dyrektor podkreśliła, iż współuczestnicząc w codziennym życiu naszej szkoły, rodzice pomagają zmienić jej charakter i oblicze, czyniąc ją bliższą naszym wyobrażeniom, zmieniając ją w miejsce, o którym chętnie mówimy „Nasza Szkoła”.
Na koniec swojego wystąpienia życzyła wychowankom, pedagogom bezpiecznych i słonecznych wakacji, które dostarczą różnorodnych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.

Zakończenie roku szkolnego 2016-2017

 Zakończenie roku szkolnego klas młodszych

comments

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com