26 października młodzież z oddziałów gimnazjalnych była z wizytą w Zespole Szkół Rolniczych w Starym Brześciu.
Szkoła Rolnicza od kilku lat organizuje warsztaty poświęcone pieczeniu chleba. Chleb jest niezwykłą wartością i jest darzony wielkim szacunkiem w naszym życiu.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję własnoręcznie przygotować ciasto na chleb. Młodzież została podzielona na dwie grupy. Jedna z nich przygotowywała ciasto tradycyjnie, wyrabiając je rękoma. Druga grupa skorzystała z technologii i ciasto przygotowywała za pomocą urządzenia o nazwie TERMOMIKS.
Uczniowie ze Szkoły Rolniczej wraz z opiekunami przygotowali także dla nas przepyszny poczęstunek. Mieliśmy okazję spróbować produktów przygotowanych przez uczniów tamtejszej szkoły: chleb, dżemy, konfitury, smalec i ogórki kiszone. Oczywiście próbowaliśmy też własnych ciasteczek.
Szkołę w Starym Brześciu odwiedzili gimnazjaliści zaangażowani w przygotowanie akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej: Wiktoria Borkowska, Hubert Gorzycki, Aleksandra Gralak, Martyna Katolik, Weronika Lewandowska, Kacper Morawski, Katarzyna Nitkowska, Albert Nowak, Wojciech Stawowczyk, Nina Gołębiowska, Klaudia Góralska oraz uczniowie zainteresowani szkołą: Kamila Pałczyńska i Katarzyna Podemska. Opiekę sprawowała M. Pudrzyńska – Kubiak.

• Święto Chleba_9
  • Święto Chleba_7