Od września nasza szkoła uczestniczy w Projekcie Edukacyjnym o tematyce historycznej „BohaterON – Włącz Historię!”. Jego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, docenienie ich poświęcenia i odwagi. Projekt łączy pokolenia.

Pozwala młodym ludziom na zastanowienie się, przed jakimi wyborami 73 lata temu stawali ich rówieśnicy. Patronat honorowy nad Projektem objął Minister Edukacji Narodowej i Instytut Pamięci Narodowej.
W ramach udziału w Projekcie nauczyciele bibliotekarze Elżbieta Izydorkiewicz i Małgorzata Drożdżewska oraz nauczyciel świetlicy Małgorzata Domagalska, zorganizowali w naszej szkole, we współpracy z nauczycielami plastyki Ludmiłą Małkowską, Karoliną Sawicką i Lidią Kania akcję, której celem było własnoręczne wykonanie przez uczniów kartek pocztowych z podziękowaniami lub życzeniami dla Powstańców Warszawskich.
Nasi uczniowie wykonali 577 takich kartek, które za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego trafią do rąk Powstańców. Mamy nadzieję, że pocztówki sprawią im radość i będą dowodem naszej pamięci o ich wielkiej odwadze i bohaterstwie.