Dzień Kota na stałe wpisał się w harmonogram pracy wolontariatu „Podaj łapę!”. Jest on obchodzony w dniu 17 lutego, który w tym roku szkolnym przypadł podczas ferii. Dlatego główne obchody przeniesiono na 1 marca. Wolontariusze z „Podaj Łapę!” przygotowali szereg atrakcji, których kulminacja nastąpiła 1 marca.
Przebranie – uczniowie, którzy w tym dniu w swoim stroju dodadzą element utożsamiając ich z mruczkami lub przyjdą w przebraniu kota, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej oraz niezapowiedzianych sprawdzianów. Przy okazji na korytarzach zrobiło się „kocio przyjemnie”, ciepło i sympatycznie. Zabawa bardzo się spodobała naszym uczniom, co było widać na szkolnych korytarzach.
Kawiarenka – wolontariusze przygotowali dla wszystkich kawiarenkę, w czasie której sprzedawano przepyszne kanapki. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz bezdomnych zwierząt. W tym miejscu dziękujemy rodzicom wolontariuszy za zaangażowanie i pomoc.
Konkurs plastyczno – fotograficzny „Mój pupil”. Przeprowadziliśmy konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III, który polegał na przedstawieniu za pomocą wyrazu plastycznego swojego pupila. A, także konkurs fotograficzny dla klas IV – VII i oddziałów gimnazjalnych polegający na uwiecznieniu na zdjęciu swojego pupila.
Oceny prac dokonała niezależna komisja, a prywatnie wielkie miłośniczki zwierząt.
Skład komisji: p. Elżbieta Bilińska – pedagog szkolny (prywatnie opiekun dwóch kotów), p. Ludmiła Małkowska – nauczyciel zajęć artystycznych (prywatnie opiekun dwóch kotów i trzech psów), p. Renata Biesiada – nauczyciel przyrody (prywatnie opiekun dwóch psów).

1 miejsce: Amelia Sikorska kl. 3b, Julia Pasternak 3b,
2 miejsce: Nadia Kleparska 3c, Marcelina Kamińska 1b,
3 miejsce: Magdalena Wienciarska 1b, Natalia Szymańska 3c,
Wyróżnienia: Agnieszka Rumińska 5d, Zuzanna Lewandowska 1b, Mikołaj Rewers 3b, Wiktoria Wujkiewicz 3c, Wiktoria Spychalska 3b, Katarzyna Wesołowska 3b.

Klasy IV-VII i oddziały gimnazjalne
1 miejsce: Klaudia Góralska IIIc gim., Katarzyna Podemska IIIc gim.,
2 miejsce: Mateusz Ochmański 4a, Paulina Wenecka II b gim.,
3 miejsce Julia Jankowska 4c, Oliwia Trąd IIIa gim.,
Wyróżnienia: Nina Gołębiowska IIIc gim., Bartłomiej Jankowski 6b.
Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia.

Projekt „KOTY” – pani Renata Biesiada przyłączyła się do świętowania Dnia Kota ogłaszając dla klasy VI c dodatkowe zadanie z przyrody. Polegało ono na przygotowaniu informacji o wszystkich kotach w świecie zwierząt. W ramach tego powstała gazetka dzięki, której uczniowie mogli dowiedzieć się różnych informacji o kotach zamieszkujących naszą Ziemię.

• Dzień kota_22
  • Dzień kota_5