20 marca odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Łortokietek”. Celem konkursu było: motywowanie uczniów do poznania zasad polskiej ortografii, doskonalenie sprawności poprawnego posługiwania się językiem polskim, uwrażliwienie uczniów na wyjątkowość i piękno języka ojczystego, promowanie przykładów dobrej praktyki pedagogicznej, nawiązanie współpracy między nauczycielami w celu wymiany doświadczeń w pracy nad doskonaleniem sprawności uczniów w dziedzinie ortografii. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marek Gralik – Kujawsko- Pomorski Kurator Oświaty, Kazimierz Kaca – Starosta Włocławski, Wojciech Zawidzki – Burmistrz Brześcia Kujawskiego, Tomasz Chymkowski – Radny w Radzie Powiatu we Włocławku, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji w Urzędzie Miejskim w Brześciu Kujawskim. Natomiast patronat medialny sprawował portal Promocje Włocławskie oraz Radio Hit. Do „Łortokietka” przystąpiło osiem szkół z terenu powiatu włocławskiego, w których po przeprowadzeniu wewnątrzszkolnych eliminacji wyłoniono najlepszych uczniów mających reprezentować swoją szkołę. W rywalizacji w etapie powiatowym wzięło udział czterdziestu uczestników w pięciu kategoriach (klasy III, IV, V, VI i VII).

Zmagania rozpoczęły się o godzinie 9:00 i polegały na napisaniu dyktanda na temat twórczości Małgorzaty Musierowicz. Po upływie czasu określonego na wykonanie zadania prace zostały zebrane i oddane do sprawdzenia komisjom konkursowym, które po dokonaniu szczegółowego sprawdzenia wyłoniły zwycięzców konkursu. W każdej kategorii przyznano tytuł Mistrza, Wicemistrza, III miejsce oraz wyróżnienie. Natomiast uczniowie, którzy popełnili najmniej błędów w całym dyktandzie otrzymali nagrody specjalne.

Laureatami II Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Łortokietek" w poszczególnych kategoriach zostali:

I miejsce – Gabriela Rutkowska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim;

III miejsce – Zuzanna Rutkowska, Szkoła Podstawowa w Choceniu;
Wyróżnienie – Joanna Szydłowska, Szkoła Podstawowa w Kruszynie;

Nagrody specjalne:
Za najmniejszą liczbę błędów – Gabriela Rutkowska ze Szkoły Podstawowej w Brześciu Kujawskim oraz Maria Świtalska ze Szkoły Podstawowej w Osięcinach.
II miejsce w kategorii „najmniejsza liczba błędów” – Wiktoria Ozarzewska ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały wręczone przez gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Burmistrza Brześcia Kujawskiego pana Wojciecha Zawidzkiego, Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji pana Tomasza Chymkowskiego, Kierownika Pracowni Zarządzania, Diagnozy i Wychowania panią Ewę Olejnik oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim panią Danutę Kuczyńską, która na zakończenie pogratulowała zwycięzcom zajętych miejsc oraz podziękowała wszystkim uczniom za udział w konkursie.