W II Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym "O Pióro Burmistrza Brześcia Kujawskiego" 27 kwietnia 2018 r. brało udział ośmioro dzieci z następujących szkół z powiatu włocławskiego: Jakub Rewers - ZS nr 2 w Brześciu Kujawskim - opiekun pani Edyta Ciechanowska,

Mateusz Suchomski - Szkoła Podstawowa z Oddziałami I integracyjnymi w Smólniku - opiekun pani Halina Jachimczak, Ewka Górska - Szkoła Podstawowa w Lubrańcu – opiekun pani Beata Kobiela, Oskar Kleibach - Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych w Kąkowej Woli – opiekun Małgorzata Cybulska, Kinga Tokarska - Zespół Szkół w Boniewie - opiekun pani Katarzyna Mielczarek.Oliwia Polińska - Szkoła Podstawowa w Kowalu –opiekun Anna Giergielewicz, Małgorzata Lewandowska - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie- opiekun Helena Cichocka, Angelika Tomczak - Szkoła Podstawowa nr1 w Brześciu Kujawskim – opiekun Joanna Wasierzyńska.

Wyniki:
I miejsce i nagrodę "Pióro Burmistrza Brześcia Kujawskiego" zdobył uczeń klasy II ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku – Mateusz Suchomski.
II miejsce otrzymała uczennica klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim Angelika Tomczak.
III miejsce otrzymała uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Lubrańcu Ewka Górska.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia i nagrody.
Organizatorzy konkursu panie: Sylwia Konarska, Ewa Kurant, Romualda Pietrzak, Małgorzata Dryś i Ewa Misterska. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy w Brześciu Kujawskim Wojciechowi Zawdzkiemu, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim, Panu Przemysławowi Pietrzakowi, Panu Janowi Chałasowi i Panu Bogumiłowi Pudrzyńskiemu za ufundowanie nagród.