Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Brześciu Kujawskim oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Starym Brześciu, zorganizowała 11 maja 2018 r. na Stadionie Miejskim

im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim Mistrzostwa Powiatu Włocławskiego w Lekkoatletyce w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi z całego powiatu włocławskiego. Była to młodzież urodzona w latach 2002-2004.

Uczeń mógł startować w jednej konkurencji technicznej lub biegowej do 300 m włącznie i w sztafecie, w jednej konkurencji w przypadku biegów długich 600m dziewcząt i 1000m chłopców.
Atmosfera zawodów sprzyjała rywalizacji sportowej z zachowaniem ducha fair play. Towarzyszyły jej wielkie emocje i dobra zabawa. Uczniowie naszej szkoły na zawodach zdobyli 8 czołowych miejsc.

Miejsca medalowe naszych uczniów:

• skok wzwyż dziewcząt II miejsce –Karolina Balcerak;
  • Skok wzwyż chłopców II miejsce – Tomasz Strzelecki;
  • Skok w dal dziewcząt II miejsce Olga Trąd;
  • Skok w dal chłopców II miejsce –Kacper Ozóg;
  • 600m dziewcząt II miejsce- Wiktoria Borkowska;
  • 1000 m chłopców II miejsce –Szymon Gryczewski;
  • Sztafeta 4x100 dziewcząt III miejsce (Amelia Zboińska ,Weronika Lewandowska, Olga Trąd, Karolina Balcerak);
  • Sztafeta 4x100 chłopców III miejsce (Tomasz Strzelecki, Erwin Mętlewicz, Dawid Majchrzak, Łukasz Kraszewski).

W klasyfikacji drużynowej zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli III miejsce.
Opiekunami reprezentacji naszej szkoły byli:
Jolanta Wojciechowska oraz Andrzej Dobski.

Jednakże organizacja zawodów nie byłaby tak sprawnie i bezpiecznie przygotowana oraz przeprowadzona, gdyby nie pomoc Pani Justyny Gruszeckiej , Pana Tymoteusza Bołkowca, Pana Dawida Marciniaka oraz pielęgniarki Pani Eweliny Kołodziejskiej, którym serdecznie za pomoc dziękujemy.