W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 1 wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł, przygotowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.

Koordynatorem akcji w placówce była Pani Pedagog Elżbieta Bilińska, do konkursu plastycznego uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli plastyki - Panią Lidię Kanię i Panią Karolinę Sawicką.
Zadaniem uczestnika było wykonanie pracy plastycznej obrazującej swoją osobę - "Autoportret". Organizatorzy liczyli na nieszablonowe podejście do tematu oraz nagradzali za pomysłowość i kreatywność.
Uczniowie wszystkich klas włączyli się z dużym zaangażowaniem do konkursu i zostało wysłane około 40 prac.

Oto nasi laureaci, których wyróżnił organizator:

• Jeremiasz Humański,
  • Oliwia Kobus,
  • Mateusz Ochmański,
  • Adam Smoliński,
  • Maja Sudomir.

W dniu 20 września 2018r. odbyło się w Urzędzie Gminy spotkanie z Komisją do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz z Burmistrzem Brześcia Kujawskiego – Wojciechem Zawidzkim. Uczniom podziękowano za udział w akcji profilaktycznej i wręczono dyplomy, książki i przepiękne prezenty, za które serdecznie dziękujemy.
Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach plastycznych.