Budowaniu dobrej atmosfery w szkole służą między innym zabawy pomiędzy lekcjami. Jedną z takich zabaw są WALENTYNKI. Co roku świetlica szkolna akcentuje to święto poprzez przygotowywanie

kartek walentynkowych (zajęcia sprawnych rąk). W tym roku przygotowaliśmy także szereg atrakcji, które przyczyniły się do budowania dobrego klimatu w szkole. W odpowiednim czasie została wystawiona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje walentynki. Został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: „Serce dla Walentynki”. Kulminacja miała miejsce w dniu 14 lutego. Walentynkowi listonosze roznieśli kartki do adresatów. Przygotowaliśmy także wróżby walentynkowe oraz konkurs wiedzy o walentynkach. Atrakcją była również zabawa polegająca na robieniu sobie zdjęć jak w foto-budce. Przygotowaliśmy specjalne gadżety, które służyły śmiesznym przebierankom. Do zabawy włączył się również Wolontariat „Podaj łapę”, który przygotował loterię walentynkową.

13 lutego 2019 r. uczniowie mieli okazję poszaleć na szkolnej dyskotece. Tutaj również królował klimat walentynek. Samorząd Uczniowski zorganizował koncert życzeń. Uczniowie zgłaszali wcześniej życzenia dla osób, które darzą sympatią dedykując im przy tym ulubione utwory. Wolontariat „Podaj łapę” zajął się bufetem.
Panie Agnieszka Czarniak i Małgorzata Markowska oprócz poczty walentynkowej przeprowadziły konkurs na najładniejszą gazetkę z okazji Walentynek.

Wyniki konkursu „Serce dla Walentynki”:

I miejsce: Kalina Niedzwiecka 5d i Agata Sak 7b,
II miejsce: Mateusz Ochmański 5a,
III miejsce: Wiktoria Wujkiewicz 4c,
Wyróżnienia: Natalia Szymańska 4c, Tobiasz Kraczkowski 5a, Maciej Niedzwiecki 6a, Kaja Szymańska IIIa gimnazjalna.