13 lutego odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.
W konkursie rywalizowało ze sobą 16 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz klasy 7,8 i 3 gimnazjalna.
Głównym celem konkursu było popularyzowanie piosenek w języku angielskim i niemieckim oraz promowanie piosenki jako atrakcyjnej formy nauki języka obcego. Zadaniem uczestników było samodzielne przygotowanie i zaśpiewanie wybranej przez siebie piosenki w języku angielskim lub niemieckim w wersji karaoke.
Jury konkursowe obradowało w składzie: p. dyrektor Danuta Kuczyńska, p. Karolina Sawicka, p. Lidia Marek oraz p. Małgorzata Maklakiewicz. Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Oto wyniki:

Kategoria klas 4-6
Roksana Kubajka kl. 5D
Julia Walo kl. 5D
Aleksandra Jasińska kl. 6A
Filip Biesiadziński kl. 6A
WYRÓŻNIENIE
Gabriela Rutkowska kl. 4A

Kategoria klas 7,8 i 3 G:
Oliwia Kobus kl. 7B
Izabela Wawrzyniak kl. 8C
Michalina Kubajka kl. 7B
Luiza Wychowaniec kl. 7B
Aleksandra Gralak kl. 3A gimnazjum
WYRÓŻNIENIE
Patrycja Drzewucka kl. 8C
Martyna Borkowska kl. 8C
Barbara Bielicka kl. 7B

Nagrody i dyplomy zostały wręczone tydzień później przez organizatorów panie: L.Marek, M.Maklakiewicz i K.Sawicką.

Roksana Kubajka i Oliwia Kobus będą reprezentowały naszą szkołę podczas międzyszkolnego konkursu piosenki obcojęzycznej 14 marca 2019r.