14 marca 2019r. z inicjatywy nauczycieli j. angielskiego i muzyki naszej szkoły odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Do rywalizacji zgłosiło się

12 szkół z terenu naszej gminy i okolic, a były to szkoły podstawowe z: Kłobi, Lubania, Włocławka, Kruszyna, Lubienia Kujawskiego, Wieńca, Brzezia, Kąkowej Woli oraz dwie szkoły z Brześcia Kujawskiego.

W kategorii klas starszych 7-8 i 3 gimnazjum wystąpiło 10 uczestników, natomiast młodszych k.4-6 siedmioro. Artyści wypadli doskonale-15 uczestników wykonało piosenki w języku angielskim, 1 osoba w j. niemieckim.

Jury, złożone ze specjalistów w dziedzinie śpiewu i języków obcych, przyznało 3 wyróżnienia, 7 nagród i nagrodę Grand prix.

Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez społecznego zaangażowania nauczycieli: K.Sawickiej M.Maklakiewicz, L.Marek i J. Śmiesznego.
W imieniu organizatorów i uczestników konkursu, składamy serdeczne podziękowania wszystkim Sponsorom i Sympatykom Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim za wsparcie naszych wysiłków na rzecz propagowania nauki języków obcych i wspierania utalentowanych muzycznie dzieci. A byli to:
KDBS odział Brześć Kujawski, Fabryka Języka, Aquapark Jutrzenka Wieniec, Jump Haven Włocławek, firma Admar, firma Compasco, Mutikino, cukiernia J.Chałas.

Dzięki ich hojności laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, a organizatorzy mieli możliwość zorganizowania słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy jury: pani dyrektor Danucie Kuczyńskiej, panu dyrektorowi Centrum Usług Wspólnych Mariuszowi Czyżniejewskiemu, panu Tomaszowi Majchrzakowi, panu Patrickowi - naszemu specjalnemu gościowi z Irlandii za ich wielkie zaangażowanie. Szczególne podziękowania ślemy w stronę uczniów z klasy 3b gimnazjum za ich bezinteresowną pomoc.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów konkursu. Miło nam jest poinformować, ze wśród nich znajdują się dwie uczennice z naszej szkoły:

Nagroda Grand Prix:
klasa III gimnazjum - Alicja Deicka (Sam Smith - Writings on the wall) SP Lubień Kujawski, opiekun Katarzyna Pawlak

Kategoria klas 4-6 SP:

• I miejsce - klasa 6 - Wiktoria Augustyniak (Alan Walker - Faded) - SP Kowal, opiekun Marzena Obielecka,
  • I miejsce - klasa 5 - Roksana Kubajka SP nr 1 Brześć Kujawski (Miley Cyrus - Wrecking ball), opiekunowie: K. Sawicka, M. Maklakiewicz,
  • III miejsce - klasa 6 - Daria Mularska (Lucas Graham - 7 years) - SP Lubień Kujawski, opiekun Katarzyna Pawlak,
  • Wyróżnienie - klasa 6 - Milena Konwerska (Ariana Grande - Dangerous Woman) - SP Wieniec, opiekun Anna Laskowska,
  • Wyróżnienie - klasa 5 - Wiktor Kozłowski (Alan Walker) - SP Kruszyn, opiekun Izabela Gawrysiak.

Kategoria klas 7-8 SP i 3 gimnazjum

• I miejsce - klasa III gimnazjum - Marcelina Góralska - (Zombie - The Cranberries) - SP nr 22 Włocławek, opiekun Marzena Obielecka,
  • II miejsce - klasa 7 - Aleksandra Matusiak (Evanesence - My immortal) - SP Kąkowa Wola, opiekun Marta Kokorzycko-Duszczak,
  • II miejsce - klasa 8 - Cezary Kwiatkowski (Ed Sheeran - Perfect) - SP Kowal, opiekunowie: Barbara Zielińska - Tomicka, Anna Szatkowska,
  • Wyróżnienie - klasa 7 - Oliwia Kobus (Kodaline - All I want) - SP nr 1 Brześć Kujawski, opiekunowie: K.Sawicka, M.Malakiewicz.