A A A

W dniu 5 kwietnia 2019 r w sali widowiskowej BCK odbył się przegląd teatralny skierowany do grup dziecięcych i młodzieżowych. Spektakle były bardzo zróżnicowane od klasyki gatunku „Romeo i Julia”, bajka „Kopciuszek” po współczesne formy pantomimiczne podejmujące trudne problemy inności,

braku akceptacji i odrzucenia. Jury w składzie: przewodnicząca Sylwia Czerwińska Modrzejewska – Mgr filologii polskiej i klasycznej, prezes Stowarzyszenia Edukacyjno - Teatralnego Teatr "Nasz” oraz członkowie: Magdalena Lewandowska – mgr filologii polskiej , nauczyciel polskiego w ZSE we Włocławku i Wojciech Łukaszewski - animator kultury o specjalności reżyser małych form teatralnych, postanowiło przyznać następujące nagrody.
W kategorii grup młodszych pierwszego miejsca nie przyznano. Dwa, równorzędne, 2 miejsca przypadły Kołu Teatralnemu „Jedynka” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim (opiekun Beata Stawska Kostrzak) oraz Dziecięcemu Teatrzykowi „Kruszynka” z GOK w Kruszynie (opiekun Julia Skowrońska) – nagrody w wysokości 200 zł. W kategorii grup starszych przyznano dwa równorzędne 1 miejsca dla: Teatru Profilaktycznego „Nieupoważnionym wstęp wzbroniony” ze Szkoły Podstawowej nr 23 we Włocławku (opiekun Agata Wiśniewska) i dla Teatru „Bomba” ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Krojczynie (opiekun Arkadiusz Wtulich) Jury przyznało także nagrodę za najlepszą kreację aktorską, nagrodę otrzymała Natalia Węsierska z grupy w Krojczynie. Sponsorem tegorocznej edycji Przeglądu była firma GAZ-SYSTEM S.A.

comments

Dodaj komentarz

Pisanie komentarzy oznacza akceptację regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com