Znamy już wyniki tegorocznej XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG”. Konkurs ten organizowany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy

współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Udział w nim jest dla uczniów doskonałą okazją do usystematyzowania i utrwalenia wiadomości z historii Polski i regionu kujawsko – pomorskiego.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie Jadwigi Dulskiej – Małgorzata Malec (5B), Jakub Gołębiowski (5C) i Katarzyna Marmurowicz (6B) oraz Małgorzaty Drożdżewskiej – Karolina Gralak (8B), Karolina Trawińska (8B), Zuzanna Suwalska (8B), Aleksander Pikulski (7C), Jakub Kornacki (7C), Julia Kędzierska (8B), Hubert Szóstak (8B) i Patryk Seroczyński (8B).

Piąto i szóstoklasiści wzięli udział w teście konkursowym pod hasłem „Polska Piastów”. Natomiast uczniowie klas siódmych i ósmych rozwiązywali test „Rzeczpospolita Obojga Narodów”.
Miło nam poinformować, że aż 6 naszych uczniów otrzymało wyróżnienie. Są to: Katarzyna Marmurowicz, Karolina Gralak, Karolina Trawińska, Zuzanna Suwalska, Aleksander Pikulski i Jakub Gołębiowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!