A A A

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył 2 września w inauguracji roku szkolnego Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. To w tej placówce w maju miały miejsce wydarzenia,

które wstrząsnęły Polską, kiedy to osiemnastoletni napastnik wszedł na teren szkoły i postrzelił dwie osoby. Do tragedii nie doszło dzięki bohaterskiej postawie woźnego Krzysztofa Gorzyckiego, uhonorowanego później marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Na uznanie zasługuje też postawa nauczycieli i pracowników placówki, którzy sprawnie przeprowadzili ewakuację uczniów i byli dla nich oparciem w najtrudniejszych chwilach. Fot. Andrzej Goiński.

comments

Dodaj komentarz

Pisanie komentarzy oznacza akceptację regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com