A A A
Dyplom

"Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."
James Madison

Wysokie wyniki naukowe uczniów budują prestiż szkoły, wpływają na dobry wizerunek placówki w środowisku lokalnym, są świadectwem rzetelnej pracy kadry pedagogicznej. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wł. Łokietka w Brześciu Kujawskim od lat należy do ścisłej czołówki najlepszych szkół nie tylko w gminie, lecz całym regionie.

Rok szkolny 2019-2020 obfitował w wiele sukcesów, które osiągali nasi uczniowie w konkursach organizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy lub odbywających się pod patronatem Kuratora Oświaty. Uznawane są one przez specjalistów za najważniejsze i od lat cieszą się wielkim prestiżem wśród uczniów.

Wynika to z faktu, iż zapewniają laureatom liczne przywileje. Są nimi: nie tylko ocena celująca na świadectwie, ale także preferencje przy wyborze szkoły czy zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego. Konkursy te sprawdzają gruntownie wiedzę i umiejętności ucznia, a stopniowalność rywalizacji wyklucza przypadkowość sukcesu.

W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią w poprzednim roku wiele gal konkursowych z wręczeniem nagród nie odbyło się, więc wspaniałymi osiągnięciami uczniów mogliśmy się pochwalić dopiero w I semestrze roku szkolnego 2020-2021.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że największymi sukcesami odniesionymi w klasie VII mogą poszczycić się dwie uczennice obecnych klas VIII. Są to: Nadia Rosińska z klasy VIII a i Małgorzata Kwiatkowska z VIII c.

Nadia brała udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii i uzyskała tytuł finalistki. Dzięki temu została także stypendystką projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Nadię do konkursu przygotowywała p. D. Kuczyńska

Małgosia jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Wiedzy o Wielkich Polakach”. Za swój sukces uzyskała stypendium z projektu „Humaniści na start!”. Za szczególne osiągnięcia w nauce, aktywność społeczną i rozwijanie zainteresowań została także laureatką programu stypendialnego „Primi inter Pares 2020/2021” Fundacji „Anwil dla Włocławka”. Małgosię do konkursu przygotowywała p. B. Stawska – Kostrzak.

Uczennicom i ich opiekunkom gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 
  • 1
  • 2
  • 3

comments

Dodaj komentarz

Pisanie komentarzy oznacza akceptację regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Łokietka
ul. Królewska 21, 87-880 Brześć Kujawski
tel./fax 54 252 15 26
e-mail: sp1@brzesckujawski.pl
www: http://sp1.brzesckujawski.pl

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com