A A A
Konkursy kuratoryjny

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia – jaki i przygotowującego go nauczyciela – zaangażowania i wielu godzin pracy.


Wielomiesięczna, ciężka praca uczniów została nagrodzona. W marcu reprezentanci naszej szkoły rywalizowali z najlepszymi uczniami z województwa, a wyniki tych zmagań okazały się niezwykle pomyślne.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brześciu Kujawskim odnotowali na swoim koncie spektakularne sukcesy:

Kasia Marmurowicz z klasy VIII b została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Dzięki temu osiągnięciu Kasia jako pierwsza w gminie oraz jedna z pięciorga uczniów powiatu włocławskiego jest zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu laureata. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku. Ponadto otrzymuje ocenę celującą na świadectwie ukończenia szkoły i ma pierwszeństwo w rekrutacji do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej. Opiekunem dydaktycznym Kasi jest p. B. Stawska-Kostrzak.

Natomiast Nadia Rosińska z klasy VIII a (opiekun p. dyrektor D. Kuczyńska) i Jakub Gołębiowski z klasy VII c (opiekun p. Anna Sobczak) zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom oraz życzymy kolejnych tak wspaniałych sukcesów.

  • nadia
  • kasia
  • kuba

comments

Dodaj komentarz

Pisanie komentarzy oznacza akceptację regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Łokietka
ul. Królewska 21, 87-880 Brześć Kujawski
tel./fax 54 252 15 26
e-mail: sp1@brzesckujawski.pl
www: http://sp1.brzesckujawski.pl

Copyright © 2009-2016. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Designed by BSK

Joomla Templates by Joomla-Monster.com