Uczniowie klas pierwszych w styczniu odwiedzili po raz pierwszy bibliotekę szkolną. Dzieci zapoznane zostały z zasadami funkcjonowania biblioteki (rozmieszczenie księgozbioru, regulamin wypożyczania książek i zachowania w czytelni, zasady dbania o książki). Pierwszaki wysłuchały bajki oraz z zainteresowaniem przeglądały książki przeznaczone dla najmłodszych.

Dzieci zwiedziły bibliotekę oraz dowiedziały się, jak z niej korzystać. Każdy wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz obietnicą, że wróci do niej, aby móc się  korzystać z bogatego księgozbioru dla dzieci. Wszyscy zostali zapisani i są już prawdziwymi czytelnikami. Przed opuszczeniem biblioteki wszyscy uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki. Serdeczne podziękowania ślemy w stronę pani Elżbiety Izydorkiewicz za przygotowanie wspaniałej pierwszej lekcji bibliotecznej.